fotos "SEXY"

Prezentacja Samochodu elektrycznego Tesla Model Y

Video: Tesla Model Y (aby obejrzeć całą prezentację przesuń wskaźnik postępu na początek filmu).

Model Y opis samochodu.

Model Y to w pełni elektryczny SUV średniej wielkości.
Cena Modelu Y zaczyna się od 39 000 USD za wersję Standard Range. Model Y będzie dostępny również w wersjach Long Range, Dual-Motor All-Wheel Drive oraz Performance.
Model Y jest zaprojektowany, aby pomieścić siedem osób dorosłych i ich bagaż.
Wysokowydajny układ napędowy zapewnia przyspieszenie od 0 do 100 km / h w zaledwie 3,7 sekundy i prędkość maksymalna 190 km / h.
Standardowy akumulator zapewnia zasięg 230 mil / 370 km, natomiast model Y Long Range będzie w stanie przejechać do 300 mil / 480 km na jednym ładowaniu.
Wnętrze wyposażono w panoramiczny szklany dach, wysoko umieszczone siedzenia zapewniają poczucie przestronności i zapewniają odpowiednią widoczność z każdego miejsca w pojeździe.
Przedni bagażnik i rozkładane siedzenia w drugim rzędzie zapewniają łącznie 1,9 metra sześciennego przestrzeni.
Podobnie jak model 3, model Y nie wymaga kluczy, ale łączy się ze smartfonem w celu bezproblemowego wejścia i wyjścia, 15-calowy monitor dotykowy integruje wszystkie elementy sterujące samochodu.
Model Y łączy się również z aplikacją mobilną Tesla w celu uzyskania unikalnych, łatwych w dostępie funkcji, takich jak zdalne odblokowanie, przywołanie, zdalne przygotowanie, śledzenie lokalizacji, tryb ograniczenia prędkości i wiele innych.
Model Y został zaprojektowany jako najbezpieczniejszy SUV średniej wielkości. Zbudowany od podstaw jako pojazd elektryczny. Nisko położony środek ciężkości, sztywna konstrukcja nadwozia i duże strefy zgniotu zapewniają niezrównaną ochronę.
Jego aerodynamiczna konstrukcja i technologia akumulatorów sprawiają, że jest on bardzo wydajny pod względem zużycia energii, co oznacza, że ​​można osiągnąć lepszy zasięg przy mniejszym zużyciu energii niż inne pojazdy elektryczne dostępne na rynku.
Model Y jest również kompatybilny z obecną siecią składającą się z ponad 12.000 superładowarek w 36 krajach, a także z nowymi ładowarkami V3 Tesli.
Przewiduje się, że dostawy modelu z napędem na tylną oś Long Range rozpoczną się jesienią 2020 r. Tak jak wersje z podwójnym silnikiem i napędem na wszystkie koła oraz Performance.
Na ofertę modelu Y w wersji standardowej za 39 000 USD będzie trzeba poczekać do wiosny 2021 r.

SEXY

Sexy to słowo, które powstało z połączenia wszystkich symboli oznaczających produkowane przez Firmę Tesla samochody. Model S, Model 3, Model X, Model Y.

Elon Musk celowo pomija dwa pozostałe pojazdy (Roadstera i ciężarówkę Semi), ponieważ to użytkownicy wymyślili hasło SEXY, producent tego nie dementuje wręcz przeciwnie, wykorzystuje w działaniach marketingowych.

fot

Streszczenie filmu

Film przedstawia prezentację pełnej oferty producenta, która odbyła się w dniu 14 marca 2019 w Tesla Design Studio w Los Angeles. Podczas wydarzenia zaprezentowano kolejny model samochodu elektrycznego Tesla Model Y.

Prezentuje Elon Musk założyciel i szef firmy Tesla.

Roadster

Elon Musk rozpoczyna prezentację od pierwszego elektrycznego samochodu firmy Tesla, Roadster model 2008. Wspomina jak jedenaście lat wcześniej, media uznały produkowanie samochodów elektrycznych za głupi pomysł. Roadster jest samochodem sportowym.

fot

Model S

Kolejnym samochodem zaprezentowanym przez szefa Tesli jest Model S, którego nazwa pochodzi od słowa sedan Musk powiedział, że ten samochód nie mógł się nazywać modelem 2, bo jest lepszy od wszystich produkowanych samochodów benzynowych, tego typu.

fot

Model X

Tesla Model X określony kosmicznym SUV-em pojawia się na prezentacji jako trzeci pojazd, zostawiając trochę miejsca na scenie dla modelu 3.

fot

Model 3

SEX Brakuje tylko Y. Kiedy pojawił się model 3, prezenter postanowił odwrócić uwagę uczestników pokazu.

fot

Roadster 2020

Po modelu 3 zaprezentowano nowego Roadstera, który będzie sprzedawany w 2020 r. (Nowy Roadster ma trzy silniki elektryczne, jeden z przodu i dwa z tyłu. Akumulator o mocy 200 kWh. Zasięg 621 mil (1000 km).).

fot

Semi

Kolej na ciężarówkę, która przełamuje wszelkie bariery. Ciężarówka Tesla Semi jest w ciągłej fazie testowej.

fot

Giga Factory

Firma Tesla rozbudowuje swoje fabryki o tym mówił w dalszej części prezentacji Elon Musk. Zaprezentował nową inwestycje Tesli w Chinach. Gigafactory 3 ma mieścić się w strefie przemysłowej Lingang wzdłuż wybrzeża, około 75 km na południowy wschód od Szanghaju.

fot

Powerpack - Superchargers

Krótko o systemach fotowoltaicznych oraz o ciągle rozbudowywanej sieci ładowarek Supecharger. Kiedy Musk opowiadał o sieci szybkich ładowarek, ktoś z widowni zawołał Kazachstan. Oczywiście i tam uruchomimy nasze ładowarki, odpowiedział, nie kryjąc dobrego humoru prowadzący. Prawdopodobnie chodziło o słynną wyprawę teslą z Zurychu do Kazachstanu. Link ..

Aktualnie w polsce działają cztery superładowarki, kolejne cztery mają określone lokalizacje.

fot

Tesla Team

Sukces firmy nie byłby możliwy bez zaangażowania wielu ludzi związanych z tym projektem. Elon Musk wyraził wdzięczność i pełne uznanie wszystkim pracownikom. Przypomniał komentarze, jakie pojawiały się, kiedy Tesla uruchomiła sprzedaż swojego pierwszego samochodu.

  • Forbs - „samochody elektryczne to wyjątkowo zły pomysł”.
  • Los Angeles Times - „bardziej promowanie wózków golfowych niż zwiastun technologii przyszłości”
  • Daili Mail - „przepraszam, ale samochody elektryczne to strata czasu”

Dziś wszyscy zmienili zdanie mówił dalej Elon Musk.

  • Wired - „wszystkie samochody GM będą elektryczne”.
  • Bloomberg - „Ford zmierza do tego aby wszystkie jego samochody produkować jako elektryczne”.
  • CNN - „przyszlość zakładów Volkswagena to samochody elektryczne”.

Zastanówmy się gdzie będzie Tesla za dziesięć lat — Mars odpowiedź z sali — Musk mówi Y.

fot fot

Y

W tym momencie na ekranie prezentacji pojawia się zwiastun nowego samochodu Tesla Model Y następnie witany owacjami, na scenie pojawia się prawdziwy samochód.

fot

Oferta

Na koniec prezentacji dowiadujemy się, jakie będzie wyposażenie modelu, jakie będą jego ceny i od kiedy będzie produkowany.

fot

SEXY w komplecie.

Jeszcze tylko wymowne podziękowanie światłami awaryjnymi modelu Y dla wszystkich za udział w prezentacji — Brawa.

fot