Video: 2020 Chevrolet Corvette Stingray Cabrio.

Chevrolet Corvette C8.

Europejscy producenci samochodów aktualnie konkurują ze sobą, który z nich zamontuje mniejszy silnik w swoim nowym modelu i uzyska z niego moc wystarczającą, aby się tym pojazdem przemieszczać (takie można odnieść wrażenie, odwiedzając salony dealerów popularnych marek). Tymczasem w USA, General Motors producent Chevroleta wprowadza do sprzedaży najnowszą Corvettę z umieszczonym przed tylną osią wolnossącym silnikiem 6,2 litra V-8 o mocy 495 KM, momentem obrotowym 637 Nm. Produkowana od 1953 roku Corvetta, zawsze miała silnik z przodu.

Indywidualny numer VIN.

Nową Corvettę można dowolnie konfigurować spośród dostępnych 12 kolorów lakieru, sześciu motywów wewnętrznych, sześciu kolorów pasów bezpieczeństwa i trzech opcji foteli, nie wspominając o wielu dostępnych opcjach wykończenia i wzorach kół.

Za kwotę 5000 USD (około 19 000 PLN) można zamówić specjalny spersonalizowany numer VIN swojego samochodu, ostatnie pięć cyfr może mieć dowolną zarezerwowaną wcześniej kombinację.

Cena od 60 000 USD. (około 230 000 PLN).

fotos

Opis pojazdu.

Bogate wnętrze
fotos
Sportowe podgrzewane fotele i kierownicę pokryto skórą.
fotos
Klamki drzwi zostały ukryte, aby zapewnić idealnie czysty wygląd i lepszą aerodynamikę.
fotos
Systemy
fotos
Nawigacja, kolorowy HUD (ang. head-up display), bezprzewodowe ładowanie telefonu, system audio Bose wyposażony w czternaście głośników. Lusterko wsteczne z zabudowanym ekranem i kamery zewnętrzne z przodu oraz tyłu. 8-calowy ekran dotykowy z Apple CarPlay, Android Auto, SiriusXM i radiem HD.
fotos
Zespół napędowy
fotos
fotos
Ośmiobiegowa dwusprzęgłowa skrzynia automatyczna sterowana elektronicznie. Mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu.
Magnetic Ride Control 4.0
fotos
Dostępny z pakietem Z51, system tłumienia nowej generacji analizuje drogę co milisekundę za pomocą czujników przyspieszenia i dostosowuje się w zaledwie 10-15 milisekund. Innowacyjny płyn zastosowany w zawieszeniu zawiera cząsteczki metalu, które zmieniają swą strukturę, aby samochód prowadził się pewnie i nie tracił przyczepności.
fotos
Przednie zawieszenie unosi przód pojazdu o 40 mm w razie potrzeby pokonania przeszkód. System jest w stanie zapamiętać lokalizacje takich przeszkód.

Filmy:

Film: 2020 Chevrolet Corvette.

Film: Corvette Stingray Convertible.

Film: Corvette C8.

Film: Corvette C8.


W artykule wykorzystano fotografie oraz informacje pochodzące z:

  • https://pressfrom.info/ca/autos/
  • https://www.gm.com/
  • https://www.chevrolet.com/upcoming-vehicles/2020-corvette#
  • https://www.automobilemag.com/news
  • https://www.motortrend.com
  • https://www.chevrolet.com/current-deals#?filterby=all
  • https://www.businessinsider.com/

.