fot
Fot. Zdjęcie przedstawia aplikację MINI Connected źródło: bmwgroup materiały prasowe.
15 listopada 2020.

Aplikacje

Wspomagające pracę diagnosty podczas przeprowadzania badań technicznych pojazdów.

W artykule znajdują się aktualizowane informacje, między innymi: lista aplikacji, skąd pobrać oraz instrukcje instalacji i obsługi aplikacji SKP.


Aplikacja zintegrowana.

W październiku na naszej stronie ukazał się artykuł zatytułowany „Dokumentacja fotograficzna oraz inne zmiany w nowym projekcie ustawy”, w którym zaproponowaliśmy, aby producenci oprogramowania SKP stworzyli aplikacje wspomagające pracę diagnostów w zakresie wykonywania dokumentacji fotograficznej.

  • Aplikacja zintegrowana z oprogramowaniem SKP.
    Jeszcze lepszym rozwiązaniem będzie specjalna aplikacja na smartfon. Aplikację powinni opracować autorzy oprogramowania SKP.

  • „Dokumentacja fotograficzna jest przechowywana na stacji kontroli pojazdów przez okres pięciu lat od dnia przeprowadzenia badania technicznego”.
    Do przechowywania dokumentacji fotograficznej BT powinna zostać zaimplementowana odpowiednia funkcja w programach obsługujących BT (tak jak dokumentacja fotograficzna zmian konstrukcyjnych).

Producenci oprogramowania SKP również dostrzegli potrzebę stworzenia tego rodzaju aplikacji. Mimo iż obowiązek wykonywania dokumentacji fotograficznej obecnie znajduje się w projekcie ustawy, to jest więcej niż prawdopodobne, że wkrótce na podstawie nowelizacji przepisów będzie to jedna z czynności obowiązkowych.

Podstawowym zadaniem tego rodzaju aplikacji powinno być maksymalne uproszczenie czynności związanych z wykonywaniem przesyłaniem i archiwizacją zdjęć.

Jest pierwsza aplikacja a wkrótce prawdopodobnie pozostali twórcy oprogramowania SKP, udostępnią diagnostom swoje wersje tego narzędzia.


Aplikacja firmy IT.NORCOM.

Producent oprogramowania Stacja.SQL jako pierwszy udostępnił użytkownikom swojego oprogramowania, własną wersję narzędzia do tworzenia dokumentacji fotograficznej.

Aplikacja do wspomagania pracy diagnosty pod kątem tworzenia dokumentacji fotograficznej badanego pojazdu IT.NORCOM - SKP BTP.

Obecna wersja oferuje wykonanie podstawowych zdjęć i ich synchronizację z załącznikami BTP programu Stacja.SQL.

Video: Instrukcja źródło: youtube.com


Aplikacja X

W tym miejscu znajdzie się informacja o kolejnej aplikacji zintegrowanej z oprogramowaniem SKP.